Katili İstanbul’a kaçıran çakarlı ‘Audi’ görüntülendi

» Büyük Manşet » Katili İstanbul’a kaçıran çakarlı ‘Audi’ görüntülendi

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in ölümünün üzerinden bir buçuk sene geçti ancak cinayetin sır perdesi aralanmadı.

Ateş cinayetinde hazırlanan iddianamede tetikçi Eray Özyağcı’nın Ankara’dan İstanbul’a kaçırıldığı Auidi marka çakarlı aracın görüntüsü kayıtlara işte böyle takıldı.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş 31 Aralık 2022’de Ankara’da suikasta uğradı. Hayatını kaybeden Ateş’in cinayetinin ardından sır perdesi hala aralanmadı.

Sinan Ateş hakkında hazırlanan iddianame geçen günlerde kabul edildi. T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre iddianamede plakası verilmeden “Audi marka” olarak bahsedilen ve tetikçi Eray Özyağcı’nın Ankara’dan İstanbul’a kaçırıldığı aracın görüntüsü ortaya çıktı.

ÇAKARLI ARACIN GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Görüntüde, koruma tahsisli olduğu öğrenilen ve iddianamede azmettirici olarak gösterilen eski Ülkü Ocakları yöneticilerinden Tolgahan Demirbaş ile Emre Yüksel’in kullandığı aracın çakarlı” olduğu görülüyor.

1.png

Dosyadaki bilgilere göre, aracın “çakar” açık haldeki bu görüntüsü, tetikçinin İstanbul’a bırakılmasının ardından Demirbaş ve Yüksel’in Ankara istikametine dönüşleri sonrasında Çamlıca gişelerindeki Plaka Tanıma Sistemi’ne (PTS) takıldı.

Haberde şu ifadeler yer aldı:

“İddianamede de yer verilen görüntü inceleme tutanağına göre söz konusu aracın, cinayetin işlendiği 30 Aralık günü akşam saat 18.34’te Mevlana Bulvarı’ndan Gölbaşı İstikametine gittiği görüldü. Aynı araç 13 dakika sonra saat 18.47’de, tetikçinin, iddianamede azmettirici olarak görünen eski Ülkü Ocakları Yöneticisi Tolgahan Demirbaş tarafından cinayet sonrası ilk olarak bırakıldığı ve Gölbaşı’ndaki çiftliğe giden yol üzerinde bulunan köpek üretim çiftliği kamerasına takıldı. Buradan Aytaç Ataç’ın sahibi olduğu çiftliğe giderek tetikçiyi alan, ön koltuğunda Tolgahan Demirbaş, şoför koltuğunda ise Emre Yüksel’in bulunduğu ancak arka kısmın görülemediği araç daha sonra İstanbul istikametine doğru devam etti.