CHP’de büyük kongreye geri sayım başladı!

» Büyük Manşet » CHP’de büyük kongreye geri sayım başladı!

CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ile birlikte açıklama yaptı.

CHP’nin hafta sonu yapılacak olan 38. Olağan Kurultayı öncesinde İstanbul’da kritik bir zirve gerçekleşti. CHP’de genel başkan adayı Özgür Özel ile CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik yaptıkları görüşmenin ardından kameraların karşısına geçti. Çelik, 196 delegeden 185’inin Özgür Özel’i destekleyeceğini duyurdu.

“TÜM DELEGELER DEĞİŞİMİ TARİFLEDİ”

Çelik, şunları söyledi:

“İstanbul Kongresi’nden sonra seçilen 196 kurultay delegemizle iki büyük toplantı yaptık. Bunlardan bir tanesi tanışma toplantısıydı, diğeri de değerlendirme toplantısıydı. Açık kürsüyle yaptığımız toplantıda kürsüye çıkarak söz alan tüm delegelerimiz açık ve net bir biçimde değişimi tariflediler. İl yönetimimizin de bir değişim talebi olduğunu gözlemledik.”

“İSTANBUL BEKLENTİLERE KARŞI SORUMLULUĞU ÜSTLENDİ”

İstanbul, toplumun beklentilerine karşı siyasi sorumluluğu üstlenmiştir. İstanbul’da 196 seçilmiş kurultay delegesinin 185’i genel başkan adayı olarak sayın Özgür Özel’e imza vermiştir. Bu irade aynı zamanda İstanbul halkının iradesidir. Biz İstanbul’da sokakta bir değişim talebi olduğunu görüyoruz. İstanbul halkının bir umut arayışı vardır. İstanbul umudun sesidir. İstanbul umudun şehridir. İstanbul, partimizi daha ileriye taşıyacak bir sürecin öncüsü olmak için 185 kurultay delegesiyle genel başkan adayımız Sayın Özgür Özel’in yanındadır.”

“SORUMLULUĞUN FARKIDAYIZ”

Daha sonra konuşan Özel ise şunları söyledi:

“İstanbul Türkiye’yi yansıtan, Türkiye’yi temsil eden son derece önemli bir il. 196 seçilmiş kurultay delegemizin 185’inin imzasının getirilmiş olması benim için çok büyük bir onur kaynağı. Sırtımızdaki sorumluluğun farkındayız. 4-5 Kasım’da Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışan bir kurultay yapacağız. Kurultay’a kaç imza ile girdiğimizin bir önemi yok ama kurultay salonundan tüm delegelerimizle, tüm il başkanlarımızla, tüm ilçe başkanlarımızla el ele ve omuz omuza ayrılacağız.”

“UMUDU BÜYÜTECEĞİZ”

“6 Kasım’dan itibaren hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ni önce yerel seçimlerde, sonra büyük bir dönüşüm ve büyük bir umut dalgasıyla yapılacak ilk genel seçimlerde iktidar yapma umudunu hep birlikte büyüteceğiz. Kaybedenin olmadığı bir kongre yapacağız. Kırgınlığın olmadığı bir kongre yapacağız. Bize yakışan bir kurultay yapacağız.”

KURULTAY 4-5 KASIM’DA

CHP’nin 4-5 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek kurultayında ilk gün genel başkan seçimi ikinci gün de Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi yapılacak.

Toplam 1370 kurultay delegesi bulunan CHP’de, genel başkanlık yarışında Ankara, İstanbul ve İzmir delege sayısı bakımından belirleyici olacak. İstanbul, 196 kurultay delegesi ile büyük kurultay için önemli konumda bulunuyor.

Kaynak: TELE 1