Trippters.com Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Sezonu Deplasmanda Açacak

» Genel » Trippters.com Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Sezonu Deplasmanda Açacak

Trippters.com Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ndeki yeni sezona deplasman mücadelesiyle başlayacak. Rakibin HDI Sigorta Yalova VIP olacağı karşılaşma, 23 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’de Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanacak.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) Manisa’nın tek kadın basketbol takımı olarak üçüncü kez mücadele edecek Trippters.com Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, 2023-2024 sezonunun ilk karşılaşması için geri sayıma başladı. Başantrenör Kaan Artun ile maçlara yoğun bir antrenman programıyla hazırlanan Turgutlu ekibi, sezona galibiyetle başlamayı hedefliyor.

İlk maç heyecanını deplasmanda yaşayacak kadın basketbol takımının rakibi ise HDI Sigorta Yalova VIP olacak. Yalova 90.Yıl Spor Salonu’nda yaşanacak mücadele 23 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’de başlayacak.

Kadın basketbol takımının sezon boyunca heyecanlı maçlara imza atacağını belirten Trippters.com Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Kaan Artun, “TKBL mücadelemize 23 Eylül itibariyle başlıyoruz. 30 hafta boyunca fair play ruhuyla kıyasıya rekabetlerin ve heyecanların yaşanacağı maçlara imza atacağız. Antrenman programlarımızla uzun süredir sezona hazırlanıyoruz. Sahada da elimizden gelen en iyi şekilde mücadele ederek belirlediğimiz hedeflere ulaşacağımıza inanıyoruz. Her zaman takımımızın yanında olan, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanımız Çetin Akın’a ve Belediyespor Başkanımız Fırat Honaz’a da ayrıca teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“İlk maça galibiyetle başlamak ve bunu seriye dönüştürmeyi hedefliyoruz”

Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz ise, “Manisa’nın tek kadın basketbol takımı olarak kentimizi temsil ettiğimiz TKBL’de mücadelemiz üçüncü kez başlıyor. Başarılı olacağına inandığımız, uyumlu bir kadro kurduk. İlk maçımızı kazanıp sezona galibiyetle başlamak ve bunu bir seriye dönüştürmeyi hedefliyoruz. Oyuncularımıza ve teknik ekibimize ilk maçında ve oynayacağı tüm karşılaşmalarda şimdiden başarılar diliyorum” dedi.