Şirinevler’de doğalgaz patlaması: İki ölü üç yaralı

» Büyük Manşet » Şirinevler’de doğalgaz patlaması: İki ölü üç yaralı

İstanbul Şirinevler’de bir binada doğalgaz sıkışması nedeniyle patlama oldu. Patlamada iki kişi hayatını kaybetti, üç kişi yaralandı.

İstanbul Bahçelievler Şirinevler Mahallesi’nde beş katlı bir binanın en üst katındaki dairede doğalgaz sıkışması nedeniyle patlama meydana geldi.

Patlama nedeniyle olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Güvenlik güçlerince sokak kapatılırken, belediye ve AFAD ekipleri de bina içerisinde çalışma başlattı. Patlamanın etkisiyle binadan kopan molozlar orada bulunan araçların üstüne düşerken, çevredeki bazı binaların camları da kırıldı. Sokak üzerinde bulunan bir ağaç da patlamadan dolayı bir aracın üstüne devrildi.

İstanbul Valisi Davut Gül, patlamada 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 3 kişinin de yaralandığı açıkladı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Valiliğinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Bahçelievler İlçesi Şirinevler Mahallesi’nde bir binada meydana gelen ve doğal gaz sıkışması kaynaklı olduğu değerlendirilen patlamada ilk belirlemelere göre bir kişi hayatını kaybetmiş, 2’si ağır toplam 4 kişi de yaralanmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Valisi Davut Gül de yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Nöbetçi cumhuriyet savcısı, olay yeri incelemesi, ve delil tespiti için patlamanın yaşandığı daireye geldi.

BELEDİYE BAŞKANI BAHADIR: ÇOK ŞİDDETLİ BİR PATLAMA SESİ DUYDUM

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, canlı yayında yaptığı açıklamada, bir sokakta doğal gaz patlaması meydana geldiğini ve ona bağlı olarak da yangın çıktığını belirtti.

Bölgeye, itfaiye, sağlık ve zabıta ekiplerinin sevk edildiğini, itfaiyenin yangına müdahale ettiğini aktaran Bahadır, patlamanın gerçekleştiği binanın belediyenin ana binasına yakın olduğunu kaydetti.

Çok şiddetli bir patlama sesi duyduğunu dile getiren Bahadır, “Hatta ‘Bina mı çöktü veya yıkımda bir şey mi oldu?’ diye düşündüm. Arkadaşları gönderdik, en üst katta doğal gaza bağlı olduğunu söylediler.” diye konuştu.

Bahadır, yangının bitişikteki binalara sıçramaması için itfaiyenin gerekli tedbirleri aldığını, bölgedeki bazı binalarda yaşayan vatandaşların tahliye edildiğini kaydetti.

Kaynak: Tele 1