Seyhan ve Çukurova belediyelerine rüşvet operasyonu! Polisler evraklara el koydu

» Büyük Manşet » Seyhan ve Çukurova belediyelerine rüşvet operasyonu! Polisler evraklara el koydu

Adana’da Seyhan ve Çukurova belediyelerine rüşvet operasyonu düzenlendi. Sabah saatlerinde belediye binalarına gelen polis ekipleri, operasyon kapsamında bazı evraklara el koydu. 61 kişi hakkında gözaltı kararı verilirken binada aramalar devam ediyor.

Seyhan ve Çukurova belediyelerine sabah saatlerinde rüşvet operasyonu düzenlendi. Polis ekipleri, operasyon kapsamında bazı evraklara el koydu. Binada aramalar devam ederken çok sayıda kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

61 KİŞİYE GÖZALTI

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü (KOM) Mali Büro Amirliği ekipleri, Seyhan ve Çukurova Belediyeleri hakkında yürüttüğü imar yolsuzluğu ve rüşvet soruşturması kapsamında 61 kişiye yönelik operasyon düzenlendi.

Şafak vakti söz konusu şahısların evlerine ve Seyhan ile Çukurova Belediye hizmet binalarına baskın düzenlendi. Düzenlenen baskında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişiler adli tıp birimindeki sağlık kontrollerinin ardından emniyete götürüldü.

ARALARINDA BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI DA VAR

Gözaltına alınanlar arasında Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı, imar müdürü, mimarlar, Çukurova Eski Belediye Başkan Yardımcısı, ve imar müdürünün de olduğu öne sürüldü.

Ekipleri belediye binalarındaki araması devam ediyor.

Kaynak: Mynet