“Partiyi sosyal demokrat birine devredeceğim”

» Büyük Manşet » “Partiyi sosyal demokrat birine devredeceğim”

Kılıçdaroğlu’nun “Partiyi sosyal demokrat birine devredeceğim” ifadelerine CHP Genel Başkan Adayı Özel de tepki göstermişti.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Partinin son MYK’sından sonra genel merkez kanadı Kılıçdaroğlu’nun hafta sonuyla ilgili rahat olduğu vurgusunu yineliyor.  Parti kurmayları “Genel başkan çok rahat. Normalde son MYK sonrası bir veda konuşması yapar ama bu sefer veda konuşması bile yapmadı. Kimseye teşekkür ya da veda etmedi. Kazanacağını bilmese aday olmaz” diyor.

“PARTİYİ SOSYAL DEMOKRAT BİRİNE BIRAKACAĞIM” ÇIKIŞI

Öte yandan, genel merkez koridorlarında Kılıçdaroğlu’nun İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kurultaya divan başkanı olarak önermesi ve “Partiyi sosyal demokrat birine devredeceğim” çıkışı da konuşuluyor. İmamoğlu’nun divan başkanlığı için “Genel başkan akıllıca bir hamle yaptı. Özgür Özel’in itiraz etmeyeceği bir adayı gösterdi ve sıkıntıyı bitirdi” değerlendirmesi yapılıyor. Kılıçdaroğlu’nun “Partiyi sosyal demokrat birine devredeceğim” sözüyle ilgili de “Aklında elbette bir isim vardır. Orada kimi kastettiğinden çok mevcut adayların bu tanıma uymadığını söylüyor. Özgür Bey’in partiyi sosyal demokrat yolda götüremeyeceğini düşünüyor. Yoksa devredilen bir genel başkanlık yok. Saltanat yok” deniliyor.

Kaynak: TELE 1