Netflix’teki Baby Reindeer’ın “gerçek” Martha’sı ortaya çıktı

» Gündem » Netflix’teki Baby Reindeer’ın “gerçek” Martha’sı ortaya çıktı

Baby Reinder’in gerçek martha’sı ilk kez konuştu. Diziyle ilgili spoiler içerir…

Netflix’te izleyicilerle buluşan ‘Baby Reindeer’ın gerçek Martha’sı Fiona Harvey, Piers Morgan’a konuk oldu. Diziyle gündeme gelen Harvey, komedyen Richard Gadd’ı gizlice takip ettiğini reddederek, dizi nedeniyle Netflix’i mahkemeye vereceğini söyledi.

Gadd ile yalnızca üç kez karşılaştığını belirten Harvey, komedyene gönderdiği bazı mesajların içeriği sorulduğunda bunları 'şaka amaçlı' olarak nitelendirdiğini söyledi. Harvey, komedyene 41 bin e-posta ve çok sayıda tweet gönderdiği iddialarını reddetti ve olayın postayla gönderilen on mesaj ve bir mektuptan ibaret olduğunu iddia etti.

Gadd ile yalnızca üç kez karşılaştığını belirten Harvey, komedyene gönderdiği bazı mesajların içeriği sorulduğunda bunları ‘şaka amaçlı’ olarak nitelendirdiğini söyledi. Harvey, komedyene 41 bin e-posta ve çok sayıda tweet gönderdiği iddialarını reddetti ve olayın postayla gönderilen on mesaj ve bir mektuptan ibaret olduğunu iddia etti.

Piers Morgan ile yapılan röportajda, 'yoksul' bir şekilde yetiştirilme tarzının ayrıntılarını anlatan Harvey, dört telefon kullandığını da belirterek "İnsanları ayrı telefonlarda tutmayı seviyorum" dedi.

Piers Morgan ile yapılan röportajda, ‘yoksul’ bir şekilde yetiştirilme tarzının ayrıntılarını anlatan Harvey, dört telefon kullandığını da belirterek “İnsanları ayrı telefonlarda tutmayı seviyorum” dedi.

İnternette 'gerçek hayattaki Martha' olarak birkaç saat içinde 'ortaya çıkması' üzerine, "İnternette hafiyeler beni takip etti, peşime düştü ve ölümle tehdit etti. Yani bu aslında bir seçim değildi. Bu duruma mecbur bırakıldım" diye konuştu: "Sanırım o (Richard Gadd) her zaman bunun ortaya çıkmasını istedi. Ona bir şey gönderdiğimi sanmıyorum. Birkaç e-posta, şakacı şaka olmuş olabilir, ama hepsi bu."

İnternette ‘gerçek hayattaki Martha’ olarak birkaç saat içinde ‘ortaya çıkması’ üzerine, “İnternette hafiyeler beni takip etti, peşime düştü ve ölümle tehdit etti. Yani bu aslında bir seçim değildi. Bu duruma mecbur bırakıldım” diye konuştu: “Sanırım o (Richard Gadd) her zaman bunun ortaya çıkmasını istedi. Ona bir şey gönderdiğimi sanmıyorum. Birkaç e-posta, şakacı şaka olmuş olabilir, ama hepsi bu.”

Fiona Harvey, eğer programı izliyorsa Richard Gadd'a bir mesajı olup olmadığı sorulduğunda, "Beni yalnız bırak lütfen. Bir hayat bul, düzgün bir iş bul. Yaptığın şeyden dolayı dehşete düştüm" ifadelerini kullandı.

Fiona Harvey, eğer programı izliyorsa Richard Gadd’a bir mesajı olup olmadığı sorulduğunda, “Beni yalnız bırak lütfen. Bir hayat bul, düzgün bir iş bul. Yaptığın şeyden dolayı dehşete düştüm” ifadelerini kullandı.

Richard Gadd'e sesli mesaj gönderdiğini reddeden Harvey, komedyene ve Netflix'e karşı 'kesinlikle' yasal işlem başlatacağını söyledi.

Richard Gadd’e sesli mesaj gönderdiğini reddeden Harvey, komedyene ve Netflix’e karşı ‘kesinlikle’ yasal işlem başlatacağını söyledi.

Harvey, dizide Martha karakterinin başına gelenlerin aksine herhangi bir suçla suçlanmadığını veya hapse girmediğini söyledi. Harvey, "Bunu muhtemelen kendisi uydurmuştur diye düşünüyorum. Neden şimdi, neden o zaman polise gitmedi? Sanırım herkes bunu herkese yapıyor ve bu davranışı çirkin buluyorum" dedi.

Harvey, dizide Martha karakterinin başına gelenlerin aksine herhangi bir suçla suçlanmadığını veya hapse girmediğini söyledi. Harvey, “Bunu muhtemelen kendisi uydurmuştur diye düşünüyorum. Neden şimdi, neden o zaman polise gitmedi? Sanırım herkes bunu herkese yapıyor ve bu davranışı çirkin buluyorum” dedi.

Harvey, diziyi izleyip izlemediği sorulduğunda şöyle yanıt verdi: "İzlemedim. Mahkeme sahnesini, hapis cezalarını ve buna benzer şeyleri duydum… Hiçbirini izlemedim. İzlesem sanırım hasta olurum. Hayatımın yeterince büyük bir kısmını ele geçirdi. Bunu oldukça müstehcen, korkunç ve kadın düşmanı buluyorum." Ölüm tehditleri aldığını belirten Harvey, "İnternetteki bazı ölüm tehditleri gerçekten korkunçtu. İnsanlar bana telefon ediyor. Biliyor musun, kesinlikle korkunçtu. Ben böyle bir şeye inanmam ve bu benim drama tarzım değil" diye konuştu.

Harvey, diziyi izleyip izlemediği sorulduğunda şöyle yanıt verdi: “İzlemedim. Mahkeme sahnesini, hapis cezalarını ve buna benzer şeyleri duydum… Hiçbirini izlemedim. İzlesem sanırım hasta olurum. Hayatımın yeterince büyük bir kısmını ele geçirdi. Bunu oldukça müstehcen, korkunç ve kadın düşmanı buluyorum.” Ölüm tehditleri aldığını belirten Harvey, “İnternetteki bazı ölüm tehditleri gerçekten korkunçtu. İnsanlar bana telefon ediyor. Biliyor musun, kesinlikle korkunçtu. Ben böyle bir şeye inanmam ve bu benim drama tarzım değil” diye konuştu.

Komedyen Richard Gadd'ın aynı adlı otobiyografik tek kişilik gösterinden uyarlanan 'Baby Reindeer' dizisinde Martha karakterini oyuncu Jessica Gunning canlandırıyor.

Komedyen Richard Gadd’ın aynı adlı otobiyografik tek kişilik gösterinden uyarlanan ‘Baby Reindeer’ dizisinde Martha karakterini oyuncu Jessica Gunning canlandırıyor.