Metin Uca’nın cenaze töreninde provokasyon!

» Büyük Manşet » Metin Uca’nın cenaze töreninde provokasyon!

Tiyatrocu, yazar ve sunucu Metin Uca’nın cenaze töreninde iki provokatör, imama bağırıp namazı böldüler.

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonrası tedavi sırasında şah damarının tıkalı olduğu belirlenen ve yoğun bakım ünitesinde entübe edilen tiyatrocu, yazar ve televizyon programcısı Metin Uca 62 yaşında hayatını kaybetti.

KİM BU PROVOKATÖRLER?

Uca, Ankara Kocatepe Camii’nden son yolculuğuna uğurlanırken, henüz kimliği belirlenemeyen iki kişi cenaze namazı kılındığı sırada provokasyon yaptı.

İmama seslenen provokatörler, “Hocam metin bey camiye cenazesinin getirilmesini istemedi” diyerek namazı bölme girişiminde bulundu.

İmam ise provokatöre yanıt vermeden namaza devam etti. Metin Uca’nın sevenleri provakatörleri yuhalarken, imam provokatörlere karşı sakin kalınması uyarısı yaptı.

KOŞARAK KAÇTILAR

Uca’nın sevenleri, cenazeye saygısızlık yapan provokatörlere tepki gösterdi. Provokatörler tepkilerin üzerine cami avlusundan koşarak kaçtılar.

HAYATTAYKEN VASİYETİNİ AÇIKLAMIŞTI

Uca, geçmişte konuk olduğu bir programda ölmekten korkmadığını belirterek vasiyetini açıklamıştı.

Yakılmak istediğini belirten Uca, şunları söylemişti:

Burası özgür bir ülke olsa yakılarak ölmek isteyenlere de saygı duyulurdu. Ama ne yazık ki böyle bir şansımız yok. Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul Boğazı’ndan serpilmesini istiyorum. Ne yazık ki böyle bir şansım yok. İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Umarım dostlarım ve bu konuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum.