Meral Akşener’den sert çıkış

» Büyük Manşet » Meral Akşener’den sert çıkış

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti lider Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sırtımda hançerle seçime girdim” sözlerine yanıt verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Akşener konuşmasına başlamadan önce ilçe belediye başkanlarını tanıttı ve adayları tek tek kürsüye çıkardı.

“SİYASİ HAYATINI ATATÜRK’E DÜŞMANLIKLA SÜRDÜRENLER…”

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“İki gün sonra 10 Kasım. Bu sene Atatürk’ümüzü ebediyete yollayışımızın 85’inci yılı. Mustafa Kemal bir mücadeledir. Hayalleri gerçek kılma inancıdır. Mustafa Kemal bir gururdur. Saatler 9.05’i gösterdiği anda aynı büyük hüzünle duracağız. Siyasi hayatını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlık besleyerek sürdürenlerin acizliklerine şahit olacağız. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzden razıyız. Allah’ta mavi gözlü bozkurtumuzdan razı olsun.

ENFLASYON DEĞERLENDİRMESİ

Biliyorsunuz yeni ekonomi yönetiminin açıklamış olduğu enflasyon ile mücadele planı yok. İktidarın enflasyon temennisi geçen hafta yeniden güncellendi. Bakalım yıl sonuna kadar daha kaç kere güncelleme gelecek.

“SİZİN HİÇ Mİ VİCDANINIZ SIZLAMIYOR”

Saraydaki zevk-ü sefa ortamı tam gaz sürüyor.

Ülkemizde siyaset milletten kopuk bir anlayışla yapılırken, suni gündemlerle vakit öldürülürken biz yine milletimize gittik; dertlerini dinledik. Biz ‘Emekli maaşlarını asgari ücret düzeyine çıkartın’ diyoruz, ama ülkemizde 7 bin 500 lira alamayan insanlarımız var. Yahu sizin hiç mi vicdanınız sızlamıyor.

“İKTİDAR ZORBALIĞI”

Rant arsızıyla karşı karşıyayız. Hayvancılık yapılan köyde onların mera arazileri de kamulaştırma sistemi içine alınmış. Deprem riski nedeniyle yıktıkları köy okulunun yerine, okul yapmaya bile tenezzül etmiyorlar. Halkın köyü terk etmesi için elinden geleni yapıyorlar. Akran zorbalığı var ya; bu da iktidar zorbalığı.

“O PARMAKLARIN HEPSİNİ KIRACAĞIM”

Kütahya’da en fazla naz edilen başkan benim. En fazla sözü kesilen, parmak sallanan başkan benim. Allah izin verirse o parmakların hepsini kıracağım.

“BU DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Biz bu düzeni değiştireceğiz. İsterse yakınım olsun. Kazık atan herkesi değiştirmezsem; buradan adımı sileceğim. Bu ülkeye kazık atan herkesi değiştireceğiz.

Hele gariban kız çocuklarına, gariban delikanlarına… Onları üzenleri silmezsem adiyim.

“İSRAİL-FİLİSTİN ARASINDAKİ ÇATIŞMANIN ÇÖZÜMÜ…”

Bu zulmü yaşatanlar ve bu zulümden siyaset üretenler resmen saadet zinciri oluşturdular. BM Genel Sekreteri bile, katil Netanyahu’nun Gazze’deki mezalimin karşısında sadece ‘dehşete düştük’ demekle yetiniyor. Dünyanın göstermiş olduğu bu vurdumduymazlık tarih kitaplarında utanç vesikası olarak yer alacak. Bu vahşetin daha nesini tartışacağız. Böyle bir vicdansız böyle bir umursamazlık olabilir mi?

İsrail-Filistin arasında 80 yıldır süre gelen bu çatışmanın çözümü, Netanyahu’nun bu zihniyetinden kurtarmaktır.

“İMAR RANTI AK PARTİ’YE O KADAR TATLI GELDİ Kİ…”

8 ay önce ağır deprem yaşadık. Bizim görevimiz yerel seçime deprem gündemini taşımaktadır. Son zamanlarda yapılan inşaatlar kent estetiğini bozduğu gibi şehir güvenliğini de etkiledi. Yerel seçimlere alarm veren bir şehircilik sistemiyle giriyoruz. Şehirlerdeki imar rantı AK Parti’ye o kadar tatlı geldi ki; iç göçü özendirmeye başladılar.

İYİ Parti olarak iktidarı ele aldığımızda öncelikle ilçelerimizde rantı ve rüşveti engelleyeceğiz. Göreve geldiğimiz gibi imarı yeniden düzenleyecek kentlerimizi kimliğine kavuşturacağız. Kentsel dönüşümün en hızlı örneklerini biz gerçekleştireceğiz. İmar planlarından oluşacak rantın birilerinin cebine değil kentin faydalarına aktaracağımız bir sistem oluşturacağız. İYİ Parti yönetiminde belediyelerde şaibe olmayacak. Özellikle büyükşehirlerimizi çağın gerekliliklerine göre yeniden düzenleyeceğiz.

İYİ Parti olarak Türkiye’yi yönetmeye hazırız. Tek ihtiyacımız olan milletimizin bize fırsat vermesi. Bunun için sonuna kadar çalışacağız. Çünkü o fırsatı geri tepmeyen bir siyasi partiyiz. Çünkü biz millete kulağını tıkayan değil, milletiyle omuz omuza olan bir partiyiz.

HANÇER TEPKİSİ!

Sözlerimiz her zaman açık, net, şeffaf oldu. Karşımıza her çıkana göre değişmedi. Sözlerimiz kimine karın ağrısı yaptı. Bazıları da kendilerine bizi düşman gördü. Bizi oyunbozanlıkla suçlayanlar, parti için hesaplarını milletin önüne koyanlar hafta sonu itibariyle birer ‘değişim havarisi’ oldular.

Ben vatan haini, her şeyi bozan, beşli çete tarafından satı alınmış… Bizzatihi sayın Cumhurbaşkanı eliyle kontrol edilmiş, meşhur FETÖ dosyası yeni kapatılmış ama herhangi bir şey bulunamamış.. Bir güldüm, güldüm. Hepsi sayın Kılıçdaroğlu’na en ağır hakaretleri ettiler. Hani kola kutusunu koysan kazanıyordu. İnanamadım ve oturup iki rekat şükür namazı kıldım. Bu ara hep şükür namazı kılıyorum.

Sayın Kılıçdaroğlu da hançerden bahsetti. Hançer işi ortada kaldı. Ben hiç kimseye arkadan hançer vurmadım. Ben hakkettiği takdirde hançeri kalbine vururum. Arkadan işim yoktur. Çünkü kul hakkından çok korkarım.

Kaynak: Cumhuriyet