LÜBİFEST 5 başladı

» Genel » LÜBİFEST 5 başladı

Türkiye’nin en prestijli bisiklet festivallerinden biri olan Lüleburgaz Bisiklet Festivali (LÜBİFEST), 5’inci kez düzenlendi. 3 gün boyunca yurt içi ve yurt dışından yüzlerce bisiklet tutkunu Lüleburgaz’a adeta akın etti.

Türkiye’nin dört bir yanından bisiklet tutkunlarının bir araya geldiği LÜBİFEST 5, 15 Eylül’de düzenlenen kortejle başladı.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, eşi Aysu Yetim Gerenli, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı kortej sonunda Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nde bir araya gelen kalabalık burada festivalin açılış coşkusunu yaşadı.

Günün sonunda alternatif rock müziğin sevilen gruplarından Mavi Gri sahne aldı.

Festivalin ikinci gününde LYBA’da bir araya gelen bisiklet tutkunları, Alpullu, Sinanlı, Küçükkarakarlı, Avluobası ve Düğüncübaşı’nı kapsayan bisiklet turu gerçekleştirdi.

Festival kapsamındaki bisiklet turlarına İstanbul, Çanakkale, İzmir, Muğla, Tekirdağ gibi illerden çok sayıda bisiklet tutkunu katıldı.

Gün boyu düzenlenen etkinlikler ve sürpriz hediye çekilişleriyle dolu dolu vakit geçiren ziyaretçiler akşam da DJ Ozzy performansları, Grup Raf ve Mary Jane konserleriyle müziğe doydu.

Festivalin son gününde sabah Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nde bir araya gelen bisikletliler, Tatarköy, Celaliye, Eskitaşlı ve Turgutbey’i kapsayan güzergahta pedal çevirdi.

Bisikletlileri Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nden Belediye Başkanvekili Ahmet Eren Gürtekin uğurladı.

16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen sokak basketbolu turnuvasında dereceye giren takımlara ödülleri de Belediye Başkanvekili Ahmet Eren Gürtekin tarafından verildi.