İYİ Parti Bayraklı İlçe Başkanı Çoban adaylığını açıkladı!

» Gündem » İYİ Parti Bayraklı İlçe Başkanı Çoban adaylığını açıkladı!

Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için il ve ilçe belediye başkanlığı adaylık açıklamaları gelmeye başladı. Bayraklı’da İYİ Parti İlçe Başkanlığı görevini yürüten Erdinç Çobanoğlu da yaptığı açıklamayla Bayraklı Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.

İYİ Parti Bayraklı İlçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu, Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Bayraklı Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu yayınladığı metin ile açıkladı. Çoban, metninde şu ifadelere yer verdi;

“2017 referandumu sonrası 2018 den itibaren ülkemizde uygulanmaya başlayan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi partilerin ittifak yapmasını zorunlu kılmış ve bu kapsamda 2018 genel seçimleri, 2019 yerel seçimleri ve son olarak da 2023 genel seçimlerinde millet ittifakı çatısı altında partimiz seçimlere girmiştir. Ancak ittifak çatısı altında parti kimliğimizi seçmenimize anlatabilmemiz pek mümkün olmamıştır. İYİ Parti, milliyetçi ,demokrat ve kalkınmacı bir partidir. Amacımız ülkemizi yönetmek ve ulu önder Atatürk’ün hedefi olan ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkartmaktır.

Mayıs 2023 seçimlerinden sonra iktidar partisi ve ana muhalefet partisinin söylemlerinde çok farklı fakat icraatlarında ise birbirinden farkı olmayan partiler olduğu milletimiz tarafından görülmüştür.  Bu sebeple genel idare kurulumuz tarafından önümüzdeki yerel seçimlere hür ve müstakil olarak girme kararı alınmıştır. Bayraklı özelinde baktığımızda da bayraklı ilçe olduktan sonra üç dönemdir CHP belediye başkanları tarafından yönetilmektedir. ve Bayraklı’ya yakışır yatırımlar ve halkımıza hak ettiği hizmet hiç bir zaman verilmemiştir. Bir tarafta dini ve milli değerlerle söylemlerde bulunan fakat işçiyi memuru emekliyi ezdikçe ezen bir iktidar partisi  diğer tarafta Atatürkçü halkçı söylemlerle  bize oy vermezseniz AKP kazanır söylemleriyle seçmenimizden oy alan  ana muhalefet partisi.

Ben buradan bayraklı halkımıza sesleniyorum. Büyük düşün bayraklı artık biz varız İYİ Parti var. Biz kazandığımız takdirde belediyeyi bayraklı halkımızla birlikte yöneteceğiz. Bizim dönemimizde üç-beş yerden maaş alan çalışanımız olmayacak. Çalışanlarımızın ekmeğiyle oynamayacağız. Adam kayırmacılık, ırkçılık, mezhepçilik yolsuzluk olmayacak. Bayraklının kaynakları doğru kullanılacak ve yapacağımız yatırımlarla marka kent yaratacağız. Bayraklı’nın imar, altyapı, temizlik, ilaçlama ve bunun gibi bütün problemlerini ve nasıl çözeceğimizi çok iyi biliyoruz. Bayraklı üst düzey hizmeti hak ediyor. Bu sebeplerle  ömrünün kırk yılını Bayraklı’da geçirmiş ekmek parasını Bayraklı’da kazanmış, acı tatlı anılarını Bayraklı’da yaşamış olan bir kardeşiniz olarak bayraklı halkımıza hizmet etmek amacıyla, bayraklı belediye başkanlığına aday adayı olduğumu ilan ediyorum.”

Erdinç Çobanoğlu kimdir ?

1963 yılında Afyonkarahisar’da memur bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldim. İlk orta ve lise tahsilimi Afyonkarahisar’da tamamladım. Dokuz Eylül Üniversitesi ve Anadolu üniversitesi işletme fakültelerini  bitirdim. yüksek lisansımı İstanbul Rumeli Üniversitesi siyaset bilimi ve ekonomi bölümünü bitirerek tamamladım.

Uzun süre bayraklıda kurulu çok büyük bir fabrikada mali işler müdürlüğü yaptıktan sonra otuz yıldır Bayraklı sevgi yolunda mali müşavirlik ofisimde mali müşavirlik ve bağımsız denetçilik işi ile uğraşıyorum. Uzun yıllar siyaset yaptım, 5 yıldır da İYİ Parti bayraklı ilçe başkanlığını yapıyorum.