İstanbul İl Başkanı Belli Oldu! Değişim Kazandı!

» Büyük Manşet » İstanbul İl Başkanı Belli Oldu! Değişim Kazandı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı seçimini Özgür Çelik kazandı.

CHP 38. İstanbul İl Kongresi’nin kazananı belli oldu.

CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kongrede eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, il başkanlığı için yarıştı.

Kongrede 655 delege oy kullandı ve yeni CHP İstanbul İl Başkanı ile 196 kurultay delegesini seçti.

Buna göre CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik oldu.

Özgür Çelik 342, Cemal Canpolat 310 oy aldı. 3 oy geçersiz sayıldı.

CHP 38. İstanbul İl Kongresi'nin kazananı belli oldu.

İl Başkanı seçilen Özgür Çelik’in destekçileri salonu sloganlar ile inletti.

Sevinen delegeler “Türkiye’nin gururu İmamoğlu“, “Özgür Başkan” ve “Gençlik inandı gençlik kazandı” sloganları attı.

İl başkanı adayı eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat 310 oy alırken Özgür Çelik 342 oy ile İl Başkanlığı yarışını kazandı.

Resmi sonuçların açıklanmasından yaklaşık yarım saat önce sloganlar ve marşlar eşliğinde kutlamalara başlayan Özgür Çelik destekçileri resmi sonuçlar açıklanana dek salondan ayrılmadı.

CHP İstanbul İl Kongresi’nde İl Başkanı seçilen Özgür Çelik, zafer konuşmasında “Yeniden İstanbul’u kazanmanın başlangıcı, tüm Türkiye’yi kazanmanın başlangıcı” dedi.

Çelik’in Haliç Kongre Merkezi’nde yaptığı zafer konuşmasından bazı satır başları şöyle;

“Başkanım çok teşekkür ediyoruz. İlçe başkanlarımızı şöyle ön tarafa doğru, il kadın kolu başkanımız, gençlik kolu başkanımız ve il yöneticilerimizi sahnenin ön tarafına doğru davet ediyorum. Demokratik biçimde yarıştığımız Sayın Cemal Canpolat buradaysa kendisini kürsüye davet etmek istiyorum. İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu yakın bir bölgedeyse sizi de sahneye davet etmek istiyorum.

Kıymetli yol arkadaşlarım,

Anadolu’nun dört bir yanından hem partililerimiz, hem yurttaşlarımız, kongremizi takip etmek üzere bugün bu salona geldiler. Almanya’dan, Avusturya’dan, Fransa’dan, İzmir’den, Sivas’tan, Antalya’dan Türkiye’nin dört bir yanından Avrupa’nın dört bir tarafından, bu kongreyi takip etmek için gelen değerli yurttaşlarımıza sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum.

Bugün burada tarihi bir kongreyi gerçekleştirirken, günün erken saatlerinden itibaren buraya akan kocaman yürekli örgütümüze sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum. Verdikleri oylarla parti içi demokrasimizin öncülüğü olan kıymetli il delegelerimize sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum.

Partimizin çeşitli kurumlarında görev yapan tüm yöneticilerimize sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum. Sabah saatlerinden itibaren kongremizi takip eden, halen bu salondan ayrılmayan dernek başkanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, onlara sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum.

Bu salonun hazırlanmasında büyük emek harcayan kadın kolumuza, gençlik kolumuza ve seçim kurulunda görev yapan seçim kurulunun kıymetli üyelerine, sandıklarda görev yapan değerli yol arkadaşlarıma sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum.

Yine, yine bu salonda bu kongrede gerçekleştirdiğimiz esnada güvenlik görevlisinden mutfak görevlisine kadar, tüm emekçilere sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum.

“YENİDEN KAZANDIĞIMIZDA…”

Yol arkadaşlarım,

Cumhuriyet Halk Partisi kongrelerinin kaybedeni olmaz. Konuşmamda da ifade etmiştim. Biz burada sizlerle birlikte elbette salondan çıkacağız ve demokratik Türkiye’nin mücadelesini birlikte vereceğiz demiştim.

Bu bir zafer konuşması değil, biz zafer konuşmasını İstanbul’u yeniden kazandığımızda, Türkiye’yi kazandığımızda gerçekleştireceğiz.

Bugün burada yapılan konuşmalarla ilgili acaba Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir yarılma mı var diyen bu konuda haber yapacak olan basın görevlilerine şunu ifade etmek istiyorum: Cumhuriyet Halk Partisi evet bir kongre partisidir. Biz mahallede sandığı kurduktan sonra delegelerimizi seçeriz. Delegelerimiz ilçe başkanlarını seçer, il başkanlarını seçer. Genel başkanımızı seçerler.

Bu parti içi demokrasinin yaşatılmasıdır. Parti içi demokrasiyi yaşatmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’ni tartışacak olanlara diyorum ki lütfen lider sultasıyla il başkanı ve ilçe başkanlarını seçenleri yazın.

Cumhuriyet Halk Partisi parti iç demokrasi yaşatmaya devam edecek.

CHP Yeni Yönetimi ve 196 Kişilik Kurultay Delege Listesi

İşte yeni İl Yönetimi ve 196 kişilik kurultay delege listesi