İsrail’den Gazze’ye en ağır bombardıman!

» Büyük Manşet » İsrail’den Gazze’ye en ağır bombardıman!

İsrail-Hamas savaşının 22. gününde İsrail, Gazee şeridine yönelik ağır bombardıman başlattı.

İsrail ile Hamas arasında 7 Ekim’de başlayan savaş 22. gününde sürüyor.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı İsrail’in saldırılarında öldürülenlerin sayısı 7 bin 326’ya yükseldiğini bunların 3 bin 38’inin çocuk olduğunu duyurdu. Gazze’den düzenlenen saldırılarda 309’u asker 1400 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 İsraillinin yaralandığı aktarıldı.

Gazze’deki hükümet, İsrail saldırılarında 7 Ekim’den bu yana 29 bin konutun tamamen yıkıldığını, en az 2 bin kişi için enkaz altında oldukları yönünde ihbar alındığını duyurdu.

GAZZE’YE ‘GÖRÜLMEMİŞ’ BOMBARDIMAN
İsrail akşam saatlerinde Gazze’ye ağır bombardıman başlattı. Bombardımana Gazze Şeridi’ndeki Kassam Tugayları’nın İsrail şehirlerine ve hedeflerine çok sayıda füze atarak yanıt verildiği belirtildi.

Gazze’deki hükümet, bölge genelinde internet ve iletişimin kesildiğini açıkladı.

Bölgedeki NTV muhabiri Osman Terkan saldırı için “Gazze şu ana kadar hiç görülmemiş bir bombardıman altında. Gece aydınlandı” ifadesini kullandı.

AA muhabiri bölgede olağan dışı yoğun bir hareketlilik olduğunu belirtti.

İsrail ordusu abluka altındaki Gazze Şeridi’ne dün yoğunlaştırdığı saldırılarını sürdürürken özellikle bölgenin kuzeyinde çatışmalar yaşanıyor.

İsrail dün akşam Gazze’nin kuzeyi başta olmak üzere bölgeye yönelik saldırılarını yoğunlaştırdı. Gazze’nin kuzeyini obüslerle vuran İsrail ordusu, daha sonra da bölgeye yoğun hava saldırıları düzenledi. Gazze’nin birçok noktasını vuran İsrail ordusu, bölgeye sabaha kadar aralıksız bomba yağdırdı.

İsrail ordusu sabah saatlerinden itibaren de Gazze’nin kuzeyini yoğun obüs atışlarıyla vurmaya başladı. İsrail’in Gazze sınırında bulunan Sderot kentindeki AA muhabiri, sınırın İsrail tarafında zaman zaman tankların hareketinin görüldüğünü aktardı. Bölgede ara ara silah sesleri duyuluyor, İsrail’e ait savaş uçakları ve insansız hava araçları uçuyor.

Kaynak: TELE1