İsrail tüm gece bombaladı!

» Büyük Manşet » İsrail tüm gece bombaladı!

İsrail-Hamas savaşının 42. gününde İsrail ordusunun, Gazze Şeridi’nin farklı noktalarına düzenlediği saldırıda ölen ve yaralananlar oldu. 

Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliye Mülteci Kampı’na “İsrail işgal güçlerinin gerçekleştirdiği katliamda” en az 11 Filistinli öldü, bazıları da yaralandı.

RASTGELE ATIŞ YAPTILAR

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik yoğun bombardımanı devam ediyor. İsrail savaş uçakları ve topçu birlikleri, Gazze’nin Şeyh Rıdav, Tuffah ve Şucaiyye mahallelerine, Yafa Caddesi, Gazze kenti ve Nezzale bölgesine rastgele ateş açtı.

İsrail’in, Deyr el-Belah’taki Bureyc Mülteci Kampı ile Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinde yerinden edilmiş bir grup insanı hedef alması sonucu ölen ve yaralananlar oldu

ŞİFA HASTANESİNDE DURUM ÇOK VAHİM

Filistin hükümetine bağlı medya ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Şifa Hastanesi’ndeki duruma ilişkin bilgi verdi. Şifa Hastanesi’nde su, yiyecek veya çocuklar için sütün bulunmadığı aktarılan açıklamada, “650 hasta ve yerinden edilmiş yaklaşık 7 bin kişinin barındığı Şifa Hastanesi’nde su veya yiyecek yok.” ifadesi kullandı. İsrail güçlerinin Şifa Hastanesi’ndeki tüm araçları kullanılmaz hale getirdiği, sağlık personeli ile hastaların çıkışını engellediği kaydedildi.