İsrail, Cibaliye Mülteci Kampı’nı yine vurdu! 

» Büyük Manşet » İsrail, Cibaliye Mülteci Kampı’nı yine vurdu! 

İsrail’in Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’nı yeniden bombalandığı açıkladı.

Dün 100’den fazla kişinin hayatını kaybettiği Cibaliye Mülteci Kampı’na bombardıman sonrası İsrail bugün yine aynı kampı hedef aldı. Filistin Haber Ajansı’na göre bombalama sonucu onlarca kişi öldü ve yaralandı.

‘GAZZE’DE CAN KAYBI 8 BİN 796’YA YÜKSELDİ’

Bu arada Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarında ölenlerin sayısı son 24 saatte 271 artarak 8 bin 796’ya yükseldiğini açıkladı. Açıklamada ölenlerin 3 bin 648’i çocuk olduğu duyuruldu.

HAMAS DUYURDU: YABANCI REHİNELER SERBEST BIRAKILACAK

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları, ellerindeki bazı yabancı uyruklu esirleri Gazze’de tutmak istemedikleri için serbest bırakacaklarını aracılara bildirdiklerini açıkladı.

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, yayımladığı video mesajında İsrail’in ablukası altındaki Gazze Şeridi’nde tutulan İsrailli ve yabancı uyruklu esirler hakkında konuştu. Çeşitli ülkelerden de gelen talepler üzerine ellerindeki bazı yabancı esirleri Gazze’de tutmak istemedikleri için yakında serbest bırakacaklarını aracılara bildirdiklerini söyleyen Ebu Ubeyde, şunları kaydetti: “Elimizdeki yabancıları önümüzdeki birkaç gün içinde serbest bırakacağımızı arabuluculara ilettik. Bizim onları Gazze’de tutmaya ihtiyacımız yok.”

İsrail’in bir askerini kara operasyonuyla kurtardığı yönündeki açıklamasını yalanlayan Ebu Ubeyde, “İsrail’in İzzeddin Kassam’ın tuttuğu bir esire ulaşmasının mümkün olmadığını” bunun, Gazze Şeridi’nde başka grupların ya da şahısların tuttuğu esirlerden biri olabileceğini belirtti. Ebu Ubeyde, “(Başbakan) Binyamin Netanyahu, eğer bir esiri bir aylık savaştan sonra serbest bırakmakla övünüyor ve kutluyorsa Gazze’deki kalan esirleri bu yöntemle kurtarması 20 yıl sürer” ifadelerini kullandı.

Kaynak: TELE 1