Gergerlioğlu’ndan Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusu!

» Büyük Manşet » Gergerlioğlu’ndan Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusu!

Milletvekili  Gergerlioğlu, kendisini tehdit eden yer altı dünyasının önemli isimlerinden Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

HEDEP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, dün TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada MHP lideri Bahçeli’ye sert sözlerle tepki gösterdi. “Haddini bileceksin Bahçeli, Anayasayı AYM’yi tanıyacak, yerine oturacaksın. Sen önce Sinan Ateş’in katilinin neden Olcay Kılavuz’un evinde çıktığını söyle. Soyadımı bile doğru telaffuz edemeyen Bahçeli, Türkçe öğren de gel” diyerek Bahçeli’ye sert tepki gösteren Gergerlioğlu’na MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Ağzını topla, adi herif. Genel Kurulu’nda adabına uygun olmayan konuşmalar yapıyorsun, haddini bil” ifadelerini kullandı.

ÇAKICI’DAN GERGERLİOĞLU’NA TEHDİT: AKLINI BAŞINA AL

Bu gelişmeler üzerine MHP lideri Bahçeli’nin geçtiğimiz yıllarda hastanede de ziyaret ettiği yer altı dünyasının önemli isimlerinden olan Alaattin Çakıcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda HEDEP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu tehdit etti. Çakıcı tarafından yapılan paylaşımda “Densiz herif. Aklını başına al, sakın bir daha boyundan büyük laflar etme” dedi.

Çakıcı tarafından yapılan paylaşım şöyle:

GERGERLİOĞLU SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Ömer Faruk Gergerlioğlu ise başta Alaattin Çakıcı olmak üzere kendisini tehdit eden, hakaretlerde bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

KILIÇDAROĞLU’NU DA TEHDİT ETMİŞTİ

Alaattin Çakıcı, CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da 2020’de tehdit etmişti. Kılıçdaroğlu’nun o dönem grup toplantısında kendisini ima ederek “mafya” dediğini belirten Çakıcı, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı yazılı açıklamasında, CHP liderine “Akıllı ol”, “Vatan hainleri ile Bahçeli’yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın”, “kazığa oturturum” gibi tehdit ve hakaret içerikli ifadelerle seslendi. Bu sözlerle ilgili Kılıçdaroğlu, suç duyurusunda bulundu. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kılıçdaroğlu’na tehdit ve hakarette bulunan Alaattin Çakıcı ile ilgili savcılık soruşturması başlatıldığını söyledi. Soruşturma sonrası savcılık, bu sözler hakkında ‘basit tehdit’ kararı verdi.