Fransa teyakkuza geçti!

» Dünya » Fransa teyakkuza geçti!

Fransa‘da Paris dahil 28 şehirde alarm seviyesi turuncuya çıkarıldı. Louis fırtınasının saatteki hızının 120 kilometreyi bulması bekleniyor.

Fransa’nın birçok bölgesinde bugünden itibaren etkisini gösterecek Louis Fırtınası nedeniyle alarm seviyesi yükseltildi. Fransız Meteoroloji İdaresi Meteo France, saatteki hızı 120 kilometreyi bulan Louis Fırtınası nedeniyle Paris’in de aralarında bulunduğu 28 şehirde alarm seviyesi “turuncu”ya çıkarıldığını açıkladı.

Ülkenin daha çok kuzey kesimlerindeki bölgelerde etkisini gösterecek fırtına öncesinde şiddetli yağış ve sel uyarısı yapıldı.

PARK, BAHÇE VE MEZARLIKLAR ZİYARETE KAPATILDI

BFMTV’nin haberine göre, olumsuz hava şartları nedeniyle Paris’in içinde bulunduğu Ile-de-France bölgesi ile Lyon ve Lille şehirlerinde park, bahçe ve mezarlıklar ziyarete kapatıldı. Öte yandan ülkenin kuzeyinde bulunan Normandiya’da feribot seferlerinde aksamalar yaşandı. Fransız demir yolu şirketi SNCF, internet sitesinden yaptığı açıklamada, yolcu güvenliğini garanti altına almak için birçok bölgede tren seferlerinin askıya alındığını bildirdi.