FETÖ’nün yerini camdaki etiket ele verdi

» Dünya » FETÖ’nün yerini camdaki etiket ele verdi

ABD’nin Pensilyanya eyaletindeki çiftliğinden ayrılan FETÖ elebaşı Gülen’in propaganda videoları konumunu ele verdi. Videoda “Royal Security Services Inc” adlı güvenlik şirketinin etiketi yer aldı. Şirket, ‘Pocono’ bölgesinde hizmet veriyor.

Fettulahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni tarafından ortaya atılan “Gülen bilinmeyen bir yerde tutuluyor” iddiası gündemdeki yerini koruyor. Gülen’in; Cevdet Türkyolu, Mustafa Özcan, Barbaros Kocakurt ve doktoru Kudret Ünal tarafından götürüldüğü konum merak konusu oldu.

Hem alıkoyma iddiasını hem de geçtiğimiz günlerde ortaya atılan “Gülen öldü” söylentilerini boşa çıkarmak için örgüt tarafından bazı görüntüler yayınlanmıştı. Söz konusu görüntüler Gülen’in taşındığı konum hakkında bazı ipuçları verdi.

SON VİDEODAKİ AYRINTI DİKKAT ÇEKTİ

İktidara yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak’ın haberine göre, en önemli ipucu, örgütün yayınladığı son videoda FETÖ elebaşı Gülen’in arkasındaki camda yer alan güvenlik şirketine ait etiket oldu.

ŞİRKET POCONO BÖLGESİNE HİZMET VERİYOR

“Royal Security Services Inc” isimli güvenlik şirketinin etiketinde telefon numarası yer aldı. Yazılı olan bu numara “1-800-488-7692” internette aratıldığında şirketin resmi internet sitesine ulaşılabiliyor. “www.royalsecurity.us” adresinde, şirketin bu telefon numarasıyla “Pocono” bölgesine hizmet verdiği görülüyor.

ARAÇLA 20 DAKİKA

Elebaşı Gülen daha önce Pensilvanya’nın Saylorsburg kasabasında etrafı çevrili geniş bir malikanede kalıyordu. Güvenlik ve istihbarat kaynaklarından alınan bilgiye göre, yeni yerin buraya otomobille 20 dakikalık mesafede olduğu öğrenilmişti. Son görüntüde ilk fark edilen, konutun yanında yol veya bir başka evin olmadığı, çam ağaçları arasında izole bir bölge olması. Bu tanıma uyan en uygun yer, Saylorsburg’taki malikaneye otomobille 20 dakika mesafede bulunan, yine Pensilvanya’ya bağlı turistik bir bölge olan Pocono Dağları. Gülen’in Pocono’da orman içinde ya da göl kenarında bulunan malikanelerden birinde kaldığı tahmin ediliyor.

EKİP ORADA

Elebaşı Fetullah Gülen’in yayınlanan son görüntüsünde, yanında yalnız Cevdet Türkyolu’nun değil, tüm ekibinin bulunduğu görüldü. Abdullah Aymaz’ın hemen Gülen’in yanı başında olduğu, kalabalık bir ekibin de aynı çatı altında bulunduğu anlaşıldı.

 

FETÖ, Fettulah Gülen, Gülen cemaati, Pensilvanya, Örgüt, tarikat, Gülen tarikatı, Fettulahçı Terör Örgütü, CIA, ABD

ABD’nin Pensilyanya eyaletindeki çiftliğinden ayrılan FETÖ elebaşı Gülen’in, propaganda videoları konumunu ele verdi. Videoda “Royal Security Services Inc” adlı güvenlik şirketinin etiketi yer aldı. Şirketin ‘Pocono’ bölgesine hizmet verdiği öğrenildi.

Kaynak: Yeni Şafak