Fenomen Şulemsi’nin serveti dudak uçuklattı!

» Gündem » Fenomen Şulemsi’nin serveti dudak uçuklattı!

Şulemsi adıyla tanınan Dilan Polat’ın arkadaşlarından Şule Kayatürk’ün 26 yaşında sahip olduğu servet ise dudak uçuklattı.

Haklarında kara para aklama, vergi kaçırma ve bahis suçlarından açılan soruşturmayla tutuklanan Dilan Polat’ın arkadaşı Şule Kayatürk, sosyal medyada Sulemsi adıyla tanınıyor. Kayatürk, güzellik merkezi işletmesinin yanı sıra TikTok ve Instagram’da içerik üreticiliği yapıyor. Kayatürk’ün 26 yaşında sahip olduğu servetin kaynağı ise merak konusu oldu.

16 VİLLA, 28 DAİRE, 1 HELİKOPTER, 173 İŞ YERİ, 1 YAT

Sulemsi olarak tanınan Şule Kayatürk’ün, 26 yaşında 16 villa, 28 daire, 1 helikopter, 173 iş yeri ve 1 yata sahibi olduğu iddia edildi. Kayatürk’ün bu serveti nasıl elde ettiği ise bilinmiyor. Kayatürk, tıpkı Dilan Polat gibi sosyal medya hesaplarında lüks yaşamını sergiliyor.

ŞULEMSİ’NİN DİLAN POLAT İLİŞKİSİ

Sulemsi adıyla tanınan Şule Kayatürk’ün, Dilan Polat ile yakın arkadaş olduğu belirtiliyor. Kayatürk’ün, Dilan Polat ile birlikte sosyal medyada ünlü olduğu iddia edildi. Kayatürk, Dilan Polat’ın tutuklanmasının ardından sosyal medya hesaplarında herhangi bir paylaşım yapmadı. Kayatürk’ün, Dilan Polat ile ilgili soruşturmada ifade verip vermediği ise henüz açıklanmadı.

YETKİLİLERE “VERGİSİNE BAKILSIN” ÇAĞRISI

Kayatürk’ün 26 yaşında nasıl bu kadar servete sahip olduğu merak konusu olurken Prof. Dr. Demirtaş bir hesaplamayla fenomen ismin ödediği vergi miktarının bakılmasına yönelik paylaşım yaptı.

Dilan Polat gibi güzellik merkezi işlettiği ve sosyal medyada içerik ürettiği belirtilen Sulemsi, sahip olduğu çok sayıda villa, yat, helikopterle dikkatleri üzerine çekti. Özgür Demirtaş, Sulemsi’nin sahip olduğu belirtilen servetin miktarı için şöyle bir hesaplama yaptı:

16 villa tanesi 20 milyondan 320 milyon
28 daire tanesi 10 milyondan 280 milyon
1 basitinden helikopter 60 milyon
173 işyeri tanesi 5 milyondan 865 milyon
1 küçük yat 30 milyon
Toplam: 1 Milyar 555 milyon

Demirtaş paylaşımında fenomen ismin vermesi gereken vergi miktarına dikkat çekip “Eğer 1 milyar TL’den az vergi verdilerse yetkililer bir bakarsa iyi olur” diye yazdı.

HESABINI GİZLEDİ

Serveti hakkındaki iddiaların ardından Şule Kayatürk, Instagram hesabını gizli hale getirdi.