Erdoğan’dan asgari ücret açıklaması!

» Büyük Manşet » Erdoğan’dan asgari ücret açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretle ilgili “Asgari ücret artışı zaten biliyorsunuz yıl içinde bir kezdir. Bir kez verilecek zamla bu iş biter” dedi.

Asgari ücrette 2024 yılı için görüşmeler 11 Aralık’ta başlayacak.

Türkiye’de çalışanların yaklaşık yüzde 60’ını etkileyen asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı tartışması sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan açıklama geldi.

Erdoğan yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Asgari ücretle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan şu anda çalışmalarını yapıyor. Bu çalışmalarını olgunlaştırdıktan sonra nihai tabloyu önümüze koyacak. Çünkü burada işçi, işveren temsilcileri ile görüşmelerini bitirdikten sonra bize neticeyi getirecek. Biz de kendisini dinleyeceğiz. Ondan sonra en uygun asgari ücret neyse bunun kararını vereceğiz. Bütün mesele tarafları mağdur etmeden bir neticeye varabilmek.

Asgari ücret artışı zaten biliyorsunuz yıl içinde bir kezdir. Bir kez verilecek zamla bu iş biter. Bunun da sorumlusu birinci derecede Çalışma Bakanımız Vedat Işıkhan’dır. Biz vatandaşımızı bugüne kadar enflasyona ezdirmedik ve ezdirmeyiz.

Ekonomi yönetimimiz bir yandan da enflasyonu dizginleyici adımlar attı, bunlar da sürüyor. İşaretler olumlu, yakında enflasyonun kalıcı bir şekilde dizginleneceğini göreceğiz. Enflasyon sorununu da tarihe karıştıracağız.”