Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel bir araya geldi

» Büyük Manşet » Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan adayı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti.

Özel, partisinin genel başkanlık seçimimin de yapılacağı ve 4-5 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan Olağan Kurultayı’na işaret ederek ittifak mesajı verdi.

CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İBB binasında ziyaret etti.

Özgür Özel için “Genel başkan adayımızla özel bir dostluğumuz var” diyen İmamoğlu, seçimlerde İstanbul ittifakının devam edeceğini düşündüğünü söyledi.

Özgür Özel ise “Gelirken bir dilek tuttuk. İnşallah 1 Nisan’da genel başkan olarak geleceğiz” ifadesini kullandı.

“CANPOLAT İLE 30 KERE GÖRÜŞTÜM”

Cemal Canpolat’la daha önce görüşüldüğü ve Canpolat’ın ‘değişimcilerin’ adayı olmak istediği iddia edilmişti.

İmamoğlu, bu soruya “Cemal Canpolat’la ben Haziran’ın ortasından beri belki de 30 defa görüştüm.

O mikrofonda dile getirdiklerinin binde birini bana söyleseydi, 30 toplantının içinde söyleseydi, zaten dediklerini makul karşılardım” diyerek cevap verdi.

Canpolat’ın açıklamaları sorulan Özgür Özel’e ise “Aile içindeki bir rekabette kullanılan her iki ifadeler her iki meclisin gündemine de geliyorsa orada bir yanlış yapılmış demektir” dedi.

ozel-imamoglunu-ziyaret-etti.

ÖZGÜR ÖZEL: YAŞANACAK DEĞİŞİMİN İTTİFAKA YANSIMASI ÇOK İYİ OLACAK

Yerel seçimlere işaret ederek İstanbul’un ilçelerinde de yeterli sayıda belediyenin kazanılmasının önemli olduğunu vurgulayan Özel, 4 Kasım’da yaşanacak değişimin ittifak konusunda yeni bir sayfa açacağını söyledi.

Özel, “Yaşanacak değişimin ittifaka yansıması çok iyi olacak” dedi.

“İHTİYACIMIZ KURULTAYDA DEĞİŞİM”

İmamoğlu, Özgür Özel için “Genel başkan adayımızla özel bir dostluğumuz var” dedi.

Özgür Özel ise “Gelirken bir dilek tuttuk. 1 Nisan günü İBB’de Meclis çoğunluğunu da sağlamış, bugüne kadar elini kolunu bağlayan bütün engellerden kurtulmuş, büyük bir farkla kazanmış Ekrem İmamoğlu’nun CHP Genel Başkanı olarak bir kahvesini içmeyi dilek olarak tuttuk” ifadesini kullandı.

İmamoğlu, “CHP’de genel başkan adayınız kim?” sorusu üzerine ise isim vermeden “İktidarı hem yerelde, hem genelde elde etmemiz için ihtiyacımız kurultayda değişimdir” diye yanıt verdi.

ozel-imamoglunu-ziyaret-etti.

İTTİFAK MESAJI

Yerel seçimlere ilişkin konuşan İmamoğlu, “İYİ Parti ile ittifak yapılmayacakmış gibi yorumlara girmem. İyi Parti’nin ittifaka girme ihtimali hala canlılığını koruyor” dedi.

İmamoğlu şöyle devam etti:

İstanbul İttifakı hala devam ediyor ve devam edeceğini düşünüyorum. Hâlâ içinde Millet İttifakı ve İYİ Parti de var.

Diğer ittifakların oluşabilme ihtimali de canlılığını koruyor. İktidarı hem genelde, hem yerelde yenmek için kurultayda ihtiyacımız olan şey değişimdir.