DEM Parti’den İzmir açıklaması

» Büyük Manşet » DEM Parti’den İzmir açıklaması

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, İzmir için, “Kent uzlaşısıyla çalışmalarımız devam ediyor. Sanıyoruz ki birkaç gün içinde netlik sağlanarak sizlerle İzmir’le ilgili yerel seçimde yürüteceğimiz stratejimizi paylaşacağız” dedi.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, İzmir’de yöre dernekleri ile buluşmada konuştu.

“Kayyum atanmış yerleri almak için hep birlikte çalışmalıyız. Kayyum bugün faşist otoriter rejimin gelebileceği noktanın en önemli göstergesidir. Kayyum, erken dönemde Türkiye’de elde edilmiş olan seçme ve seçilme hakkının Kürdün elinden almak demektir” diyen Hatimoğulları ‘kent uzlaşısı’ vurgusu yaptı.

Hatimoğulları, “Kent uzlaşısı, sadece o kentin seçime girme yeterliliği olan siyasi partilerin bir araya gelmesinden bahsetmiyoruz. Bugün demokratik yönetim demek, halkın yönetime katılması demektir” diye konuştu.

“GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR”

“Türkiye’nin birçok yerinde adaylarımızı açıkladık” diyen Hatimoğulları, İzmir ile ilgili şunları söyledi:

“İzmir için DEM Parti olarak kent uzlaşısıyla ilgili görüşmelerin devam ettiğini bilmenizi isteriz. Farklı kültürlerin bir arada yaşadığı Ege’nin incisi İzmir’de, kent uzlaşısıyla çalışmalarımız devam ediyor. Sanıyoruz ki birkaç gün içinde netlik sağlanarak sizlerle İzmir’le ilgili yerel seçimde yürüteceğimiz stratejimizi paylaşacağız.”