Cumhuriyet’in 100. Yılında Bandırma’da vefa gecesi

» Genel » Cumhuriyet’in 100. Yılında Bandırma’da vefa gecesi

Bandırma Kent Konseyi ve Bandırma Belediyesi iş birliğiyle Cumhuriyet’in 100. yılında “Bandırma’ya İz Bırakanlar Vefa Gecesi” düzenlendi.

Bandırma Santral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Bandırma ve Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz ,Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan, siyasi partilerin teşkilat başkanları, STK yöneticileri ve Bandırma’ya değer katan isimler bir araya geldi.

Düzenlenen etkinliğin bir başlangıç olduğunu belirten Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Kent Konseyleri birer medeniyet projesidir. Bandırma Kent Konseyi de Bandırma’ya, Bandırma Belediyesi’ne ve sivil toplum kuruluşlarına hizmet etmek adına bütün dernekler tarafından seçilmiş, siyasi parti gözetmeksizin herkesi kucaklayan kurumlardan bir tanesi. Bandırma güzel ve büyüyen bir kent. Cumhuriyet ile birlikte büyüyen, sanayi, liman ve kültür kenti. Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Bandırma’ya sosyal hizmet, sportif işletmeler ve Bandırma’ya ciddi katma değer sağlamış kişilerle ilgili bir çalışma yaptık. Bunlar birer başlangıç. Bizden önce yapılmış bir çalışma değil. Biz yerel yönetim olarak her zaman Bandırmalıların yanındayız. En şeffaf ve en adil hizmeti götürmeye çalışıyoruz , bu gece dolayı ile şehrimiz özelinde gerçekleştirmiş oldukları çalışmalar ve hizmetlerden ötürü teşekkürlerimi ve sonsuz saygılarımı sunuyorum” dedi.

Etkinlik, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun tarafından Bandırma Kent Konseyi Vefa Komisyonu’nda yer alan Erdem Özcan, Ahmet Pesen, Sebahattin Pıravadalı, Önder Balıkçı, Salih Yıldız, Ömer Lütfü Kayalar’a ve “Bandırma’nın İz Bırakan” isimlerine plaket takdim edildi.

Kaynak: ANKA