Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü

» Büyük Manşet » Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü

ABD’nin New York kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkevi’nde SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk ile görüştü. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk’ı İzmir’de düzenlenecek Teknofest’e davet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu için bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde Uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk ile görüştü.

İkili arasındaki görüşme, New York’taki Türkevi’nde gerçekleşti.

ERDOĞAN’DAN MUSK’A TEKNOFEST DAVETİ

Görüşmeye ilişkin İletişim Başkanlığı’nda yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Musk’ı İzmir’de düzenlenecek Teknofest’e davet ettiği ifade edildi. İletişim Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta Türkevi’nde Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ı kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk’a Türkiye’nin teknoloji alanındaki atılımlarından, Dijital Türkiye Vizyonu ve Ulusal Yapay Zeka Stratejisi’nden bahsetti. TOGG’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla’nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla’nın yedinci fabrikasını Türkiye’de kurması için çağrı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlarda SpaceX ile iş birliği imkanlarının doğabileceğini ifade ederek Musk’ı İzmir’de düzenlenecek Teknofest’e davet etti.