CHP’li 95 vekilden kurultay öncesi destek açıklaması!

» Gündem » CHP’li 95 vekilden kurultay öncesi destek açıklaması!

CHP’li 95 milletvekili, kurultay öncesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) 95 milletvekili hafta sonu gerçekleştirilecek olan kurultay öncesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yaptı. Basın açıklamasını 95 milletvekili adına İzzet Akbulut yaptı.

Akbulut, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

*130 milletvekilinden 95’i olarak hafta sonu yapılacak olan 38. Olağan Kurultayımızda genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme yönünde imzalarımız verdik

*Geldiğimiz noktada CHP, yenilenen örgütleriyle, yenilenme sürecini başlatmıştır. Yenilenmenin örgütümüzü güçlendirecek, güven bağımızı pekiştirecek ve sosyal demokratların birliğini koruyacak bir rotada ilerlemesi kaçınılmazdır.

*CHP, sosyal demokrasinin evrensel ilkeleriyle mücadelesini sürdüren bir çizgidedir.

*Seçim sonuçlarının faturasını sadece CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na kesilmesi, adalet terazisinin şaşması ve seçim sonuçlarının sağlıklı analiz edilememesi olduğunu düşünüyoruz.

*Genel Başkanımız yenilenme hamlesinin tüzük kurultayıyla sürdürüleceğinin işaretini de vermiştir. Önümüzdeki birinci hedef 2019’da olduğu gibi genel başkanımızın önderliğinde görevini sürdürerek, halkçı belediyeciliği temsil eden, yerel yönetimdeki hizmetlerimizi pekiştirmektir. Odak noktamız yurdumuzun tüm il ve ilçelerinde partimize yeni belediyeler kazandırmaktır.

*Birbirimizle kavga edecek zamanınız yok. Ama fikirlerimizin zenginliğiyle güçlenecek bir partimiz var bizim. Yenilenme süreci ayrışarak değil, birleşerek gerçekleşecektir.

*Bizler 95 milletvekili olarak, tarihten gelen gücümüzle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk bize miras bıraktığı partimizin, yenilenme sürecinin genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde gerçekleşebileceğini görüyor, bilgisi, birikimi ve tecrübesiyle Sayın Kılıçdaroğlu liderliğindeki yenilenme sürecini sonuna kadar destekliyoruz.