Biden’dan Netanyahu’ya ‘savaş kuralları’ hatırlatması

» Büyük Manşet » Biden’dan Netanyahu’ya ‘savaş kuralları’ hatırlatması

Beyaz Saray’da Yahudi cemaati liderleriyle bir araya gelen ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya, “İsrail’in savaş kurallarına göre hareket etmesinin gerçekten önemli olduğunu” söylediğini açıkladı.

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya, “İsrail’in savaş kurallarına göre hareket etmesinin gerçekten önemli olduğunu” söylediğini belirtti.

Biden, Beyaz Saray’da ABD’de yaşayan Yahudi cemaati liderleriyle düzenlenen toplantı öncesi açıklamalarda bulundu.

AA’nın haberine göre; Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın hafta sonu gerçekleştirdiği saldırılara ilişkin “Bunun Holokost’tan bu yana Yahudiler için en ölümcül gün olduğunu savunuyorum.” yorumunu yaptı.

Biden, İsrail’e verdikleri askeri desteği artırdıklarından bahsederek, Demir Kubbe’nin ikmali için mühimmat gönderdiklerini, Doğu Akdeniz’e ABD uçak gemisi filosunu yönlendirdiklerini ve savaş uçakları gönderdiklerini söyledi.

ABD Başkanı Biden, “İranlılara çok net bir şekilde şunu ifade ettik: Dikkatli olun.” şeklinde konuştu.

ABD’li rehineler konusunda da “çok şey” yaptıklarını kaydeden Biden, diğer yandan bu hususta bilgi veremeyeceğini ifade etti.

“SAVAŞ KURALLARI” VURGUSU

Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya, “İsrail’in savaş kurallarına göre hareket etmesinin gerçekten önemli olduğunu” söylediğini aktardı.

“Savaş kuralları vardır.” diyen Biden, İsrail’in ülkeyi bir araya getirmek için elinden gelen her şeyi yaptığına inandığını vurguladı.

Kaynak: haberturk.com