Biden basın toplantısını yarıda kesti: Acil bir durum var

» Büyük Manşet » Biden basın toplantısını yarıda kesti: Acil bir durum var

ABD Başkanı Joe Biden basın toplantısını “Kusura bakmayın acil durum odasına gitmem gerekiyor” diyerek yarıda kesti.

ABD Başkanı Joe Biden, ekonomiyle ilgili bir toplantıyı yarıda keserek acil durum odasına gitti. Biden bu sırada “Özür diliyorum acil duruma odasına gitmem gerekiyor, bir konu geldi, onu halletmem gerekir” ifadesini kullandı.

Beyaz Saray henüz Biden’ın konuşmasını neden yarıda kestiğine dair bir açıklama yapmadı.

SURİYE’DE ABD ÜSLERİNE EŞ ZAMANLI SALDIRI

Bu arada Suriye’nin Deyrizor ve Haseke illerinde ABD güçlerinin konuşlandığı Ömer petrol sahası ile Şeddadi ilçesindeki ABD üslerine eş zamanlı saldırı düzenlendi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ABD ordusunun Deyrizor’daki Ömer petrol sahası ile Haseke’deki Şeddadi ilçesindeki üslerine aynı anda karadan karaya atış yapılan silahlarla saldırı yapıldı.

Saldırılarda üslerin çevresine düşen roketlerin olduğu bilgisi alınırken, herhangi bir can kaybı bilgisi bulunmuyor.

Biden’ın bahsettiği ‘acil durum’un da bununla ilgili olabileceği belirtiliyor.

POLAT: ASKERİ BİR DURUM OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM

Gazeteci Hüseyin Günay sosyal medya hesabından “Durum odasına sadece toplantı için inilmiş. Biden, Gazze-İsrail hakkında bilgi almış” paylaşımında bulundu.

Konuya dair TELE1 canlı yayınına bağlanan TELE1 Washington Temsilcisi Yılmaz Polat “Önümüzdeki saatlerde mutlaka detaylı bir bilgi var. Biden’a dikkat ettiğimde hasta gibi bir hali var, konuşmakta, sorulara cevap vermekte zorlanıyor. Ekonomi ağırlıklı bir basın toplantısıydı. Burada İsrail konusu çok ön planda. Tabii ki ABD’de Hamas’ın elindeki rehineler bugünler de çok daha ön planda. ABD’nin rehineler için girişimleri var. Askeri bir durum olduğunu düşünmüyorum” ifadesini kullandı.

Kaynak: TELE 1