Başkan Mirza’dan kreş açıklaması

» Genel » Başkan Mirza’dan kreş açıklaması

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma Belediyesine ait Türkan Saylan Kreşinde yaşandığı iddia edilen olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bandırma Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Dursun Mirza, Belediye’ye ait kreşte yaşanan ve bir öğrencinin eline öğretmenin tırnaklarının batması sonucu öğrencinin elinde oluşan 11 mm’lik yara ile ilgili gelişen olay hakkında

” Olay 03/05/2024 tarihinde saat 10:00’da Türkan Saylan Kreş ve Gündüz Bakım ve Evin’de gerçekleşti. Sınıfta olan iki çocuk aralarında tartışıyor, bu sırada öğretmenin iki tırnağı öğrencinin eline batıyor. Yapılan haberdeki gibi öğrenciyi hırpalayarak kenara çekip şiddet uygulanması söz konusu değildir. Her şey görüntülerde mevcuttur. Olaydan haberdar olduktan sonra aile ile iletişime geçilip kuruma video kayıtlarını izlemeye davet edildi. Tarafımızca 06/05/2024 saat 8:00 ‘da görüntüler izlenilmeye başlandı.

Aile 9:30 ‘da kuruma geldi ve görüntüler aileye izletildi. Yine 06/05/2024 tarihinde görüntüler tespit edildikten sonra tutanak tutulup öğretmenin savunması alındı. Konu ile ilgili dosya hazırlanıp sosyal hizmetlere iletildi. Ayrıca öğretmen açığa alındı. 07/05/2024 tarihinde olay adli makamlara intikal ettiği için görüntüller polise teslim edilmiştir.

Bu kapsamda yürütülen tüm süreç aile ile paylaşılmıştır. Çocuğumuzun velisinin yapılan haberin ardından sosyal medyadaki paylaşımı şu şekildedir: Olay benim çocuğumun başına geldi. Belediye Başkanı değiştikten sonra kreş yönetimi de değişti. Kreş yönetiminden ve Kreş şartlarından oldukça memnunuz. Yönetim olay ile titizlikle ilgilendi ve olayın tespitinde bize oldukça yardımcı oldu. Kamera görüntülerini bize izlettiler ve öğretmeni açığa alıp durumu gerekli yerlere bildirdiler. Süreç boyunca haklının yanında olacaklarına dair söz verdiler. Daha önce başka bir özel kreşte benzer bir sorun yaşadığımızda kamera kayıtlarını yok etmişlerdi. Bu yüzden diğer Kreşten alıp Belediye’nin kreşine vermiştik. Yeni yönetim durumu çok güzel bir şekilde tespit edip bu sorunu çözdü. Belediye Başkanımıza ve kreş yönetimine çok teşekkür ederim. Çocuğumuzun bu travma sonrası toparlanmasına desteklerinin olacağına ve eğitimi için çok daha iyi şartlar sağlayacaklarına inancım tamdır” şeklinde konuştu.