Başkan Kesimoğlu ekibiyle yine sahada

» Genel » Başkan Kesimoğlu ekibiyle yine sahada

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yaz döneminin geride kalması ve eğitim-öğretim yılının da başlamasıyla birlikte, yeni dönem için planlanan çalışmaları yerinde incelemek için birim müdürleriyle tekrar sahaya çıktı.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yaz döneminin geride kalması ve eğitim-öğretim yılının da başlamasıyla birlikte, yeni dönem için planlanan çalışmaları yerinde incelemek için birim müdürleriyle tekrar sahaya çıktı.

Yaz dönemindeki çalışmaları da sık sık yerinde kontrol eden Başkan Kesimoğlu, sonbahar mevsimiyle birlikte şehrin yeni bir tempoya girdiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Belediyemiz, kısa, orta ve uzun vadeli planlamalarını sürekli güncelliyor. Bizler de tüm çalışmaları yerinde inceleyerek, sokaklarda, caddelerde, mahallelerde, vatandaşlarımızın da fikirlerini anlık olarak dinleyerek iş akışımızı gerçekleştiriyoruz. Her zaman olduğu gibi yine ekibimizle birlikte sahadayız, görevimizin başındayız. Kırklareli halkının aldığı hizmetlerin kalitesini artırmak ve her geçen gün bunlara yenilerini eklemek üzere çalışmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımız bize memnuniyetlerini ve şikayetlerini rahatlıkla iletebilirler. Hizmet masamız, çağrı merkezimiz halkımızın emrinde. Özellikle de sosyal medyadan gelen bildirimleri anlık olarak takip ediyoruz. Gelen her talep ve öneri, ilgili birimimize aktarılıyor ve sorunlar kısa sürede çözüme kavuşturuluyor.”

Başkan Kesimoğlu, sahada vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kırklarelililer, Kesimoğlu’na hem yaşadıkları bölgeyle ilgili taleplerini, hem de şehir geneline yönelik isteklerini ilettiler. Söylenen her konu titizlikle not alındı ve birimlere bağlı ekiplerin iş planlamasına dahil edildi.

Sahada, Namazgah Caddesi’ndeki çalışmalara da eşlik ederek ekiplerden bilgi alan Kesimoğlu, Akıllı Kavşak yapılan bölgede de incelemelerde bulundu.

Yapılan peyzaj düzenlemelerinin, trafik akışının maksimum düzeyde rahatlayacağı şekilde güncellendiğini ifade eden Kesimoğlu, Kırklareli halkının akıllı kavşak sistemine kısa sürede alıştığını ifade ederek; “Alışkanlıkları değiştirmek her zaman sancılı ve zordur. Akıllı Kavşak projemiz, aslında günümüz dünyasında ve şehirleşmesinde çok gerekli ve çağın gerektirdiği bir uygulama. İlk etapta oldukça eleştirilen bu uygulamamızla ilgili vatandaşlarımızın fikirlerinin değiştiğini ve aslında ne kadar doğru bir uygulama olduğunu bizzat kendilerinden duymaya başladık. Her zaman Kırklareli için en iyisini, en güzelini istemekte ve bunu hayata geçirmek için çabalamaktayız” dedi.

Müdürlüklerin kendi görev alanlarında teyakkuz halinde çalıştığını söyleyen Kesimoğlu, tüm istek ve ihtiyaçların nitelikli şekilde hayata geçirildiğini belirtti.