Bakanlık kampında zikirli ilahili etkinlik! “Kudurun Fatih’in nesli geliyor”

» Büyük Manşet » Bakanlık kampında zikirli ilahili etkinlik! “Kudurun Fatih’in nesli geliyor”

Rize Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu, Twitter’dan, ilçedeki Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait kampta tarikatçıların zikir çektiği görüntüleri paylaştı.

“Kudurun Fatih’in nesli geliyor” denilen videoda tarikatçıların bakanlık kampında teflerle ilahi söyleyip zikir çektiği görüldü.

Rize Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu, ilçede Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait Gençlik Kampı’nda, tarikatçı bir grubun zikir çektiği görüntüleri paylaştı.

Kudurun Fatih’in nesli geliyor” ifadelerinin yer aldığı görüntülerde tarikatçıların teflerle ilahi söyleyip zikir çektiği görülürken Çervatoğlu, kurum olarak belediyenin dahi içeri alınmadığı bu alanda, bu kişilerin bu etkinliği nasıl gerçekleştirdiğini sordu.

“FINDIKLI, LAİK DEMOKRATİK CUMHURİYET’İN KASABASIDIR”

Twitter’dan konuyla ilgili paylaşımda bulunan belediye başkanı, şu ifadeleri kullandı:

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın övünerek bahsettiği kampa (Fındıklıların ve kurum olarak belediyemizin gezmeye bile giremediği bu alana) giren bu garip insanların hangi spor dalı ile meşgul olduklarını anlayamadık.

Fındıklı ilçesi laik demokratik Cumhuriyet’in şirin bir kasabasıdır.

Bu anlayışı inşa edenleri ve bu görüntüleri yaratanları kınıyoruz.

İlçemizde bulunan ve halkın kaynakları ile inşa edilen bu Gençlik Kampı’nın gençlerimizin sportif aktiviteleri için değil tarikatların örgütlenmesi için inşa edildiğinin bir göstergesidir.

Yetkililere bir kez daha sormak isteriz biz bu spor dalını anlamadık tanımlayabilir misiniz?

Fındıklı halkı karanlıklara ve gericiliğe geçit vermeyecek, laik demokratik Cumhuriyet değerlerini yarınlara taşıyacak