3 günlük bebeği kaçıran kadın için mahkemeden şoke eden karar!

» Büyük Manşet » 3 günlük bebeği kaçıran kadın için mahkemeden şoke eden karar!

İzmir’in Konak ilçesinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen olayda, kendisini sağlık görevlisi olarak tanıtan bir kadın 3 günlük bebeği hastaneden kaçırmıştı. Olay sonrası yakalanarak gözaltına alınan kadın, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İzmir’in Konak ilçesi Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Servisinde meydana geldi. Suriye uyruklu bir aileye kendisini sağlık görevlisi olarak tanıtan; ama aslında işsiz olan S.G. (51), test bahanesiyle 3 gün önce dünyaya gelen bebeği örtüye sararak hastaneden kaçırdı.

Daha sonra yeni doğan bebeklerini göremeyen aile, durumu yetkililere bildirdi. Hızlıca çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, 3 günlük bebeği kaçıran S.G.’yi İzmir Limontepe mevkiindeki evinde yakalayıp gözaltına aldı. Bulunan bebek, ardından da sağlıklı bir şekilde aileye teslim edildi. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan S.G.’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen kadın, mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.

“SAĞLIK GÖREVLİSİYİM” DİYEREK AİLEYLE YAKINLIK KURUP BEBEĞİ KAÇIRMIŞTI
51 yaşındaki S.G.’nin, kendini aileye sağlık görevlisi olarak tanıttığı, hastaneyi birkaç gündür sık sık ziyaret ettiği, aile ile yakınlık kurduğu, bebeğin bakımında aileye yardım ettiği, keşifler yaptığı ve kaçırma olayını günlerdir planladığı belirlendi.

Kaynak: Yeni Asır